Wizją naszego kościoła jest uczynić Jezusa znanym wszystkim ludziom i budować Kościół zwycięzców.

Naszą pasją oraz celem jest budować Kościół, w którym każda osoba jest sługą innych, a każdy dom jest przedłużeniem kościoła, w którym zdobywamy dla Boga całe pokolenia poprzez grupy domowe, które pomnażają się raz w roku.

 

Źródłem naszej wiary oraz podstawą naszego doświadczania Boga jest Jego Słowo, czyli Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Wierzymy, że Bóg jest w Trójcy: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wierzymy w Jezusa jako naszego Zbawiciela i Pana, który zbawia nas od naszych grzechów, dając nam nowe życie, pełne nadziei i przeznaczenia. Dzięki mocy Ducha Świętego nasze życie jest przemieniane i zwycięskie. Wierzymy w osobistą, żywą relację z Bogiem, wykraczającą poza samą tylko wiedzę o Nim.

Wierzymy, że Kościół to wspólnota przymierza, gdzie Chrystus jest w centrum; wspólnota, która jest aktywna w darach duchowych i dobrych uczynkach; gdzie każdy członek ma swoją rolę i odpowiedzialność. Kościół to Boże narzędzie, którego Bóg używa przeciwko mocom piekła.

Wierzący dają innym to, co sami otrzymali, uczą tego, czego sami się nauczyli, błogosławią innych tym, czym zostali pobłogosławieni.

Grupa domowa jest podstawą wzrostu i miejscem, gdzie bije serce Kościoła.

Kościół Anastasis w Legnicy należy do społeczności niezależnych, charyzmatycznych kościołów, zwanej Kościół Boży w Chrystusie – www.kbwch.pl.